BİLECİK BÜYÜK ŞEHİR DEĞİL ANONSU ! - Karamürsel Haber Sitesi | Güncel Gelişmeler | Sondakika Haberler |Trendler | Gündeme Dair -->

BİLECİK BÜYÜK ŞEHİR DEĞİL ANONSU !

8pNhbK


     Bilecik büyükşehir değil anonsu. Bu anons meselesi nereden çıktı. Onu anlatalım şimdi. 48 saat boyunca, yani tüm hafta sonu, 30 büyükşehir ve Zonguldak’a sokağa çıkma yasağı gelince millet sokağa dökülmüştü. Ekmek ve diğer ihtiyaçlarını karşılamak için. Bilecik’te de millet sokağa dökülmüş. Bunu gören belediye iddiaya göre Bilecik büyükşehir değil diye anons yaptırmış. 


Sosyal medyada bir kullanıcı böyle bir anonsun yapıldığını paylaşıyor. Bu paylaşım kısa zamanda çok ses getiriyor. Tüm bu yaşananlardan sonra Bilecik Belediyesi tarafından açıklama yapılıyor. Açıklamada, “Böyle bir uygulamamız yoktur. Çünkü büyükşehir olduğumuzu sanacak saflıkta hemşehrimiz yoktur” denildi. 


     Saflık diye açıklama yapılması pek hoşuna gitmedi. Sokağa çıkma yasağını tüm yurtta uygulanacak diye anlamış olabilir birisi. Hatta birisi büyükşehir olarak da bilebilir Bilecik’i. Böyle bir uygulamamız yoktur denilmesi yeterli olurdu bence. Ayrıca böyle bir anons yapılsa da ne çıkar. Vatandaşın telaş etmemesi için yapılabilir. Bazen çok ufak şeylere takılıyoruz gibime geliyor.


KARAMÜRSEL HABER

Hiç yorum yok

DÜŞÜNCELERİN NELER YORUM YAZARMISIN ?

Blogger tarafından desteklenmektedir.